واگذاری باشگاه های ورزشی یکی از مهم ترین اقداماتی است که سرمایه گذاران و فعالین بازار سرمایه در انتظار اقدام سازمان خصوصی سازی هستند تا از فرصت های موجود در صنعت ورزش برای کسب بازدهی بهره لازم را داشته باشند.

.

به گزارش خبرنگار اعزامی بورس نیوز معاون سازمان خصوصی سازی در امور واگذاری ها در خصوص این موضوع طی نشست برگزار شده در روز جاری اظهار داشت: واگذاری باشگاه های ورزشی و انتقال مدیریت آنها به بخش خصوصی می تواند به این صنعت کمک شایان توجهی در تامین منابع مالی اعمال کند.

.

شمس جامخانه مهمترین مجموعه های در نظر گرفته شده برای انتقال به بخش خصوصی را اینگونه نام برد: در این سازمان انتقال مالکیت باشگاه های استقلال و پرسولیس از مهمترین برنامه های مدنظر می باشد. هر چند در مجموعه ورزشی معاونت اقتصادی مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای مرتبط نگرانی اصلی در خصوص تبعات فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی خاص این دو مجموعه است.

.

وی در ادامه سخنان خود گفت: با همکاری وزارت ورزش طی یک سال اخیر اقدامات مناسبی صورت گرفته و می توان این خبر را به هواداران این دو باشگاه ارایه کرد که با نظر مساعد ریاست جمهوری ، هیات وزیران و نیز وزارت ورزش بسیاری از مشکلات موجود در خصوص صورت های مالی نامناسب و منفی بودن حقوق صاحبان سهام آنها مرتفع شده است.

.

معاون سازمان خصوصی سازی افزود: بر اساس مطالب عنوان شده مقرر گردیده با تجدید ارزیابی دارایی ها، این دو مجموعه افزایش سرمایه داده و با همکاری سازمان بورس و نیز شرکت فرابورس ایران پذیرش آنها و سپس واگذاری سهامشان جهت اجرای فرآیند خصوصی سازی عملیاتی شود.

.

شمس جامخانه افزود: واگذاری باشگاه های وابسته به شرکت هایی که فرآیند خصوصی سازی برای آنها اجرایی شده به نوعی باید صورت گیرد.

.

باشگاه هایی همچون فولاد خوزستان ، ذوب آهن اصفهان و مس کرمان از جمله این مجموعه ها هستند.

.

وی در خاتمه سخنان خود اظهار کرد: شرکت هایی همچون آلومینیوم المهدی یا هرمزگان نیز از دیگر مواردی هستندکه در صورت واگذاری خود بنگاه ها بایستی باشگاه های زیر مجموعه آنها نیز خصوصی شود.

.

در راستای اجرای فرآیند خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی که حدود ۷۳ درصد از مالکیت آن دولتی است، کار کارشناسی لازم جهت واگذاری سهام مذکور در حال انجام می باشد.

.

پست های مرتبط

  1. تصمیم گیری هیات واگذاری برای ۴ شرکت
  2. صنعتگران خواستار استقلال آماری شدند
  3. دور جدید واگذاری سکه های پیش فروش آغاز شد
  4. واگذاری ۴۹ درصد سهام شرکت پست بانک
  5. برنامه واگذاری های فروردین ماه اعلام شد.
  6. ارائه مدل برای خصوصی‌سازی فوتبال ایران
  7. کاهش محسوس عملکرد خصوصی‌سازی‌ در بورس
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

منبع: سایت تازه های حسابداری