زمان دریافت بارکد شبنم برای صاحبان صنوف تا ابتدای بهمن ماه سال جاری تمدید شد.

.
قاسم نوده فراهانی مشاور رییس جمهور و رییس شورای اصناف کشور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری موج، با اعلام این مطلب اظهار داشت: پیش از این مقرر شده بود تا صاحبان صنوف برای کالاهای موجود در فروشگاه خود و یا اجناس کف بازار تا یکم دی ماه سال جاری اقدام کنند.

.
وی افزود: از آنجایی که اجرای فاز دوم طرح بارکد بعدی مشمول همه کالاها شده و تعداد اقلام آنها زیاد بود بنابراین با رایزنی های مختلف زمان الزامی شدن الصاف بارکد شبنم بر روی اجناس را تا یکم بهمن ماه امسال تمدید کردیم.

.
رییس شورای اصناف کشور ادامه داد: صاحبان صنوف برای دریافت بارکد دوبعدی لازم است در فرم های خوداظهاری که از سوی اتحادیه ها ارائه می شود، موجودی کالایی خود را اعلام کرده و برای اقلام موجود بارکد دریافت کنند.

.
قاسم نوده فراهانی با تاکید بر ضرورت دریافت بارکد دوبعدی از سوی واردکنندگان تصریح کرد: در مرحله نخست اجرای طرح بارکد دوبعدی صاحبان صنوف موظف به دریافت بارکد شدند تا بتوانیم بازار را ساماندهی نماییم اما از این پس این واردکنندگان هستند که باید برای دریافت بارکد دوبعدی شبنم اقدام نمایند.

.
مشاور رییس جمهوری با تاکید بر اینکه صاحبان صنوف، عمده فروشان و بنکداران به هیچ عنوان کالای بدون بارکد را از واردکنندگان تحویل نگیرند، خاطرنشان کرد: اگر واردکنندگان ملزم به دریافت و الصاق بارکد دوبعدی شبنم بر روی کالاهای خود نشوند به طورقطع تمام زحماتی که تا کنون برای پاکسازی بازار از عرضه کالای قاچاق و بی کیفیت صورت گرفته است بی نتیجه خواهد ماند.

.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت

.

پست های مرتبط

  1. کالاهای تولید داخل هم برچسب شبنم می‌گیرند.
  2. متقاضیان الصاق بارکد کالا در کف بازار، فقط تا ۱۵ مرداد ماه فرصت دارند.
  3. صنوف سریعاً اقدام به دریافت کد شناسه شبنم کنند.
  4. کد شبنم تقلبی به بازار راه یافت؟
  5. طرح برخورد با ۵ گروه کالای فاقد کد شبنم از اردیبهشت ماه
  6. الزام تمامی کالاها به دریافت بارکد دوبعدی
  7. دریافت کد رهگیری شبنم شرط نهایی شدن ثبت سفارش کالا
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

منبع: سایت تازه های حسابداری