با تصویب وزیران عضو کمیسیون ماده (۱) آیین نامه اجرایی قانـــون مقررات صــادرات و واردات به استنــاد اصل ۱۳۸ قانـــون اساسی، سود بازرگانی برخی کالاها در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی، صفر درصد تعیین شد.

.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب وزیران عضو کمیسیون ماده (۱) آیین نامه اجرایی قانـــون مقررات صــادرات و واردات به استنــاد اصل یکصد و سی و هشتم قانـــون اساسی، سود بازرگانی کالاهای مشمول ردیف های تعرفه آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، تعیین شد.

.

بر این اساس، سود بازرگانی کالاها و تجهیزات برای ایمنی جاده ها با شماره تعرفه های ۷۰۱۸۹۰۲۰ و ۷۰۱۸۲۰۱۰، رزین پلی وینیل بوتیرال، تسمه های سنباده بی انتها برای واحدهای تولیدی نئوپان با شماره تعرفه های ۶۸۰۵۱۰۱۰،۶۸۰۵۲۰۱۰، ۶۸۰۵۳۰۱۰، فلورسنت روشنایی خطی دو کلاهک به قطر بیرونی تیوپ ۱۶میلی متر و کمتر، پره های ثابت و متحرک داغ توربین گازی و کالاهای با شماره تعرفه ۸۴۱۱۹۹۹۰، صفر درصد تعیین شد.

.

همچنین سود بازرگانی فلورسنت روشنایی خطی دو کلاهک به قطر بیرونی تیوپ ۳۸ میلی متر و قطر بیرونی تیوپ ۳۲ میلی متر ۱۶ درصد تعیین شد.

.

تکلیف وزارت ارتباطات درباره درگاه های دستگاه های اجرایی

با موافقت دولت و در راستای ساماندهی فعالیت درگاهها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به تدوین و ابلاغ استانداردها و الزامات فنی درگاههای دستگاه های اجرایی شد.

.

وزیران عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت آن(فاوا) به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است ظرف یک ماه پس از ابلاغ این تصویب نامه، استانداردها و الزامات فنی درگاهها(پرتالها، وب سایتها، وبگاهها و رسانه های بر خط) دستگاه های اجرایی موضوع ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری را تدوین و ابلاغ و سالانه برای پایش و اعلام آن به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و سایر مراجع قانونی ذی ربط اقدام کند.

.

بر این اساس، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور موظف است استانداردها و الزامات موضوع بند(۱) را به عنوان بخشی از شاخص های ارزیابی عملکرد دستگاه های مربوط (موضوع مواد(۸۱) و (۸۲) قانون مدیریت خدمات کشوری) منظور کند.

.

همچنین دستگاه های اجرایی موظفند؛ دامنه و خدمات میزبانی درگاههای خود را مستقیماً به نام خود اخذ و ظرف دو روز به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت اعلام کند.

.

بر اساس این مصوبه، از سر جمع بودجه هزینه ای و تملک دارایی خود اعتبار مناسبی را به منظور توسعه، نگهداری و به روز رسانی درگاه های مذکور منظور کنند. نام و نشان خود و نقش پرچم جمهوری اسلامی ایران را در سرآیند درگاه خود و تعلق آن به جمهوری اسلامی ایران و در پایین تمام صفحات عباراتی نظیر حقوق این سایت متعلق به(نام دستگاه مربوط) است را مشخص کنند.

.

این مصوبات از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

.

پست های مرتبط

  1. تسهیلات جدید برای دارندگان کارت بازرگانی
  2. ساماندهی نیروهای شرکتی تعیین تکلیف شد.
  3. تعیین حداقل میزان بازپرداخت بدهی خرید کالا از طریق کارت‌میزان
  4. تخصیص سبد کالا به کارمندان وظیفه امور رفاهى دستگاه هاى اجرایى است.
  5. پیش بینی میزان افزایش حقوق کارمندان تا ۱۵ درصد از سوى دولت
  6. نرخ سود تسهیلات مرابحه دارندگان کارت اعتباری میزان ۵ درصد تعیین شد.
  7. احتمال تعیین درصد دو رقمی برای افزایش حداقل دستمزد
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

منبع: سایت تازه های حسابداری