هیئت واگذاری با عرضه سهام ۷ شرکت دولتی از جمله بانک صادرات در بورس، فرابورس و از طریق مزایده موافقت کرد.

.

به گزارش خبرگزاری مهر، واگذاری سهام ۷ شرکت دولتی از طریق مزایده، بورس و فرابورس در جلسه امروز شنبه هیئت واگذاری به تصویب رسید.

.

در جلسه امروز هیئت واگذاری که در وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد، قیمت پایه و شرایط واگذاری ۱۰۰درصد ارزش نیروگاه یزد به صورت نقد و اقساط و ۴۰ درصد سهام شرکت مدیریت تولید برق یزد به صورت نقد (هر دو از شرکت های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی توانیر از طریق مزایده) به تصویب رسید.

.

تصمیم گیری در خصوص قیمت پایه و شرایط واگذاری ۳۹٫۹۹ درصد سهام شرکت رینگ چرخ آلومینیومی گسترش گام آفرین از شرکت های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به صورت نقد و اقساط، ۱۰۰ درصد ارزش نیروگاه صوفیان از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی توانیر از طریق مزایده به صورت نقد و اقساط، ۲۷٫۲۷ درصد سهام شرکت پتروشیمی باختر از شرکت های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی از طریق فرابورس به صورت نقد و اقساط و ۱۹٫۹۹درصد سهام شرکت فنآوران صنعت سنگدانه پارس از شرکت های زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از طریق مزایده به صورت نقد و اقساط از دیگر مصوبات جلسه امروز هیئت واگذاری بود.

.

همچنین در این جلسه با قیمت پایه و شرایط واگذاری برای عرضه دوباره ۵ درصد سهام بانک صادرات از طریق بورس به صورت نقد و اقساط موافقت شد.

.

پست های مرتبط

  1. تصمیم گیری هیات واگذاری برای ۴ شرکت
  2. چتر حمایتی ضوابط جدید معاملات عمده بر سر سهام‌داران خرد
  3. الزام جدید برای شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس
  4. واگذاری ۴۹ درصد سهام شرکت پست بانک
  5. سازمان خصوصی‌سازی سهام شرکت‌های دولتی را مستقیماً به تأمین‌اجتماعی واگذار می‌کند.
  6. برنامه واگذاری های فروردین ماه اعلام شد.
  7. سهام ۸ شرکت دولتی واگذار می شود.
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

منبع: سایت تازه های حسابداری