بازار دیروز را در حالی سپری نمودیم که شاخص کل بورس اوراق بهادر افت ۵۰۶ واحدی را متحمل شد و نمادهای فملی ،فولاد ، وغدیر ، پارسان و کگل بیشترین تاثیر در پایین کشیدن شاخص را داشتند و در نهایت شاخص کل دیروز جایگاه ۳۷ هزارو ۱۱۶ واحدی را برای توقف برگزید .

.

گفتنی است، ارزش کل معاملات دیروز نیز به رقم ۱۵۷ میلیارد تومان رسید. در غیاب نمادهای پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تبریز معدود نمادهایی که در گروه فرآورده های نفتی دیروز موردمعامله قرار گرفتند، توانستند علی رغم افت شاخص رشد قیمت را تجربه نمایند.

.

 دراین گروه همچنان طرف تقاضا بر عرضه غلبه داشت .نمادهای نفت پارس و نفت بهران با صف خرید بیش از یک میلیون سهمی مواجه بودند. در گروه محصولا ت شیمیایی به جز پتروشیمی زاگرس که شایعاتی پیرامون تعدیل عایدی این سهم در بازار وجود دارد شاهد افت قیمت اکثر نمادهای این گروه در معاملات دیروز بودیم « پارسان» ، « شاراک» و « شپدیس» نمادهایی بودند که دیروز با افت قیمت مواجه شدند.

.

در گروه استخراج کانه های فلزی نیز وضعیتی مشابه سایر گروه های مطرح بازار را شاهد بودیم . گل گهر، چادرملو و « ومعادن» باافت قیمت مواجه شدند، اما در مقابل باما، معادن بافق و توسعه معادن روی ایران با رشد قیمت به کار خود پایان دادند. در نماد « کروی» صف خرید ۱،۲ میلیون سهمی به انتظارر روز آتی باقی ماند.

.

 در گروه بانکی علی رغم شایعات موجود شاهد رشد دست جمعی نماد بودیم . در پایان وقت صف خرید بانک صادرات به ۴۹،۱۶ میلیون سهم کاهش یافت ، قندی ها هم دیگر گروهی بودند که دیروز رشد قیمت را تجربه نمودند.

.

 در پایان گفتنی است دیروز بیشترین حجم معاملات به نمادهای بانک خاورمیانه، بانک ملت و سرمایه گذاری سپه اختصاص داشت و نمادهای بانک صادرات، مخابرات ایران و فولاد آلیاژی ایران به همراه بانک انصار بیشترین حجم تقاضا را به ثبت رساندند. گفتنی است حجم معاملات روز جاری در بورس با ۲۱درصد افت نسبت به روز گذشته به ۲۸۷ میلیون سهم رسید.

.

مریم نجفیان

بورس نیوز

.

پست های مرتبط

  1. شاخص کل بورس افزایش یافت.
  2. افت شاخص بورس
  3. رکورد تاریخی شاخص بورس تهران شکسته شد
  4. شاخص بورس مثبت شد.
  5. شاخص کل بورس کاهش یافت.
  6. ریزش ۲۰۴ واحدی شاخص بورس
  7. خطر ریزش شاخص
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

منبع: سایت تازه های حسابداری