یک مقام مسئول بانک مرکزی گفت: بررسی‌های صورت گرفته و استعلام از ارگان‌های مرتبط نشان می‌دهد شایعاتی که در مورد جمع‌آوری پایانه های فروشگاهی منتشر شده صحت ندارد.

.

یک مقام مسئول بانک مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان این مطلب گفت:در پی انتشار شایعاتی مبنی بر جمع آوری تعدادی از پایانه های فروشگاهی از بعضی فروشگاه ها توسط افراد نا شناس، موضوع مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد گزارشی مبنی بر تلاش عده‌ای برای سوء استفاده از موقعیت پیش آمده، به ثبت نرسیده است.

.

وی ادامه داد: همانگونه که تا به حال چندین بار اطلاع رسانی شده است، تنها نمایندگان شرکت هایی که به متقاضیان، پایانه فروشگاهی فروخته اند، امکان مراجعه قانونی به دارندگان را دارند و واحدهای صنفی باید در صورت مراجعه افراد متفرقه از همکاری با آنان خودداری کنند.

.

این مقام مطلع افزود: در حال حاضر و به علت توزیع غیر تخصصی و بی ضابطه این دستگاه ها طی سال های اخیر، امکان سوءاستفاده برخی از این دستگاه ها وجود دارد که امیدواریم  با راه‌اندازی شاپرک امکان شناسایی و جمع آوری پایانه های فروشگاهی اضافی و مفقود شده طی سال های گذشته فراهم شود.

.

پست های مرتبط

  1. هشدار به دارندگان دستگاه های POS
  2. امکان استعلام آنی از حساب برای فروشندگان فراهم می شود.
  3. شاپرک تنها شبکه الکترونیک پرداخت کارتی کشور شد
  4. شاپرک در مقابل پولشویی می‌ایستد.
  5. گردش پول در شاپرک ۲٫۵ برابر نقدینگی
  6. محدودیت پرداخت وجه با کارت‌خوان
  7. چگونگی تغییرات در پذیرش کارت‌های بانکی توسط پایانه‌های فروشگاهی
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

منبع: سایت تازه های حسابداری