نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: در همسان سازی حقوق بازنشستگان آنچه که برزمین مانده مربوط به دولت است.

.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمد حسین فرهنگی که در گردهمایی بزرگ فعالان جامعه کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تبریز به منظور طرح مشکلات کلان این قشر برپا شده بود سخن می گفت افزود: ما از مجلس هفتم به بعد جو مجلس را عوض کردیم و توانستیم بر دولت تاثیر بگذاریم.
.
وی گفت: در این ارتباط طرح بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان را در مجلس مطرح کردیم که با طرح دو فوریتی اصلاح شد و دولت مکلف است که این همسان سازی را اجرا کند ولی آنچه که ضعف است مربوط به حوزه اجرایی و ساختار مدیریتی دولت است.
.
عضوهیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی توجه به مشکلات قشر محروم جامعه را از اولویتهای کاری خود خواند و گفت: در سه دوره اخیر که به نمایندگی کارگران و بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی حضور داشته ام سعی کرده ام برای محرومین و زحمتکشان از جمله قالیبافان، کارگران ساختمانی،باربران و کشاورزان که نمی توانند حرفهایشان را به جایی بزنند کاری انجام شود به طوری که توانستیم با تلاشهایمان آنها را تحت پوشش بیمه ای قرار دهیم.
.
محمد حسین فرهنگی در این ارتباط به موضوع بیمه قانون بیکاری اشاره کرد و گفت: به زودی ایراداتی که این قانون داشت را از طریق شورای نگهبان رفع می کنیم.
.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به نقش ایران و مقابله آن با زورگویی های دنیای استکبار پرداخت و گفت:جرم ما در دنیا قبول نکردن ظلم است ما ظلم را در هیچ کجای دنیا قبول نمی کنیم و اجازه تسلط دشمن بر خود را نمی دهیم.
.
وی افزود: کلینتون در سخنان خود می گوید ایران در همه جای دنیا نفوذ دارد و به همین دلیل هم دشمن از راه های مختلف از جمله از طریق وارد شدن در موضوع ارز و ایجاد تورم در کشور اختلال ایجاد می کند و از طرف دیگر بی موقع عمل کردن مسئولان نیز بر شدت آن می افزاید.
.
گفتنی است نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خاتمه سخنان خود قول مساعد در جهت حل و فصل مسائل و مشکلات کارگران و بازنشستگان را اعلام کرد.

.

پست های مرتبط

  1. افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با تورم نیست.
  2. تشکیل کمیته پیگیری و رفع موانع اجرایی قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در دستورکار
  3. افزایش حقوق بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی بررسی می‌شود.
  4. ابلاغ افزایش ۱۸ درصدى حقوق بازنشستگان
  5. افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
  6. افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
  7. تغییر فرمول تعیین حقوق بازنشستگان
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

منبع: سایت تازه های حسابداری