هیئت وزیران بنا به پیشنهاد هیئت نظارت بر اجرای قانون اساسی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد؛ کلیه نیروهای وظیفه که مشمول خدمت مقدس سربازی هستند و سایر کسانی که در آینده به خدمت مقدس سربازی فراخوانده می شوند، باید واحد درسی آشنایی با قانون اساسی را در آموزش های عمومی خود فراگیرند.

.

با تصویب دولت و در راستای آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نیروهای وظیفه و کلیه کارکنان دولت موظف به فراگیری واحد درسی آشنایی با قانون اساسی شدند.

.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد هیئت نظارت بر اجرای قانون اساسی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد؛ کلیه نیروهای وظیفه که مشمول خدمت مقدس سربازی هستند و سایر کسانی که در آینده به خدمت مقدس سربازی فراخوانده می شوند، باید واحد درسی آشنایی با قانون اساسی را در آموزش های عمومی خود فراگیرند.

.

همچنین کلیه کارکنان دولت اعم از کشوری (دستگاه های اجرایی ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) و لشکری (نیروی انتظامی و نظامی و نیروهای مسلح) که تاکنون آموزش های لازم را در زمینه حقوق اساسی و آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نگذرانده اند، موظفند ظرف یکسال آموزش های لازم را طی کنند.

.

بر اساس این مصوبه، دبیرخانه هیئت نظارت بر اجرای قانون اساسی موظف است؛ با هماهنگی معاونت اجرای قانون اساسی رئیس جمهور متون آموزشی تهیه شده را ظرف یک ماه بررسی و تایید کند.

.

همچنین ستاد کل نیروهای مسلح و سایر دستگاه های مرتبط موظفند؛ برای اتخاذ تدابیر لازم به منظور اجرای این تصویب نامه اقدام کنند.

.

بر این اساس، تصدی مقامات موضوع ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری-مصوب ۱۳۸۶- مشروط به احراز آشنایی و التزام به موازین قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

.

ماده(۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری

ماده ۷۱ – سمتهای ذیل مدیریت سیاسی محسوب شده و به عنوان مقام شناخته می‌شوند و امتیاز شغلی مقامات مذکور در این ماده به شرح زیر تعیین می شود:

.

الف – رؤسای سه قوه (۱۸۰۰۰) امتیاز.

.

ب – معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضاء شورای نگهبان (۱۷۰۰۰) امتیاز.

.

ج – وزراء، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین رئیس جمهور (۱۶۰۰۰)‌امتیاز.

.

د- استانداران و سفراء (۱۵۰۰۰)امتیاز.

.

هـ- معاونان وزراء (۱۴۰۰۰)امتیاز.

.

پست های مرتبط

  1. دستگاههای اجرایی مکلف شدند نسبت به تبدیل وضع مابقی نیروهای شرکتی اقدام کنند
  2. پنج عضو کابینه مسئول تصمیم گیری در باره افزایش حقوق بازنشستگان قبل از سال ۸۶ شدند.
  3. ۷ ایراد مصوبه دولت برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی رفع شد.
  4. ۵۰ هزار نفر از نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت شدند.
  5. مصوبه نیروهای شرکتی لغو شد + رای هیئت تطبیق مصوبات دولت
  6. لغو مصوبات دولت از سوی مجلس خلاف نص صریح قانون اساسی است.
  7. انبار داران هر ۱۵ روز به اعلام موجودی موظف شدند.
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

منبع: سایت تازه های حسابداری